Sorry, this entry is only available in Slovak.

BIKE PARK

BIKE PARK aký niet široko - ďaleko,
nejeden nadšenec je z neho na mäkko.
DOWNHILL a ENDURO je pre majstrov skúsených,
A LINE a SUPER MIX vhodný zas pre všetkých.

Viac info

Sedačkové lanovky

Na vrchol Kubínskej lanovkou sa vyveziete,
nádherná panoráma - čo na to poviete?
S úžasom sledujte tie krásne pohoria,
a vaše srdcia tou krásou zahoria!

Viac info

Zipline

Razom preč sú stres a deadline,
všetky starosti zmiznú, keď skúsite zipline.
Nechajte sa rýchlou jazdou unášať,
to si jednoducho musíte vyskúšať!

Viac info

Cykloturistika

Cyklotrasy na Kubínskej každý zvládne,
malým aj veľkým cyklotúra dobre padne.
Trasy sú značené, na mape ich pozrite,
báť sa nemusíte, určite nezablúdite.

Viac info

Horské trojkolky

Adrenalín na trojkolkách, neveríte?
Vyskúšajte si jazdu dole Kubínskou upravenými lesnými cestami na adrenalínových horských trojkolkách. Trojkolka má dve nezávislé brzdy na každé koleso, ktoré Vám zaručia bezpečnú jazdu. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a užijete si na nej množstvo zábavy.

Viac info

Terénne kolobežky

Monster kolobežka je atrakcia ešte pre tých odvážnejších. Kolobežka je špeciálne stavaná na jazdu v horskom prostredí a jej široké kolesá zabezpečujú ideálnu priľnavosť aj k náročnejšiemu terénu. Pri oboch atrakciách - horských trojkolkách aj terénnych kolobežkách sa vyveziete sedačkovou lanovkou až na vrchol Kubínskej, odkiaľ vedie špeciálna trasa.

Viac info

Náučný chodník

Ak máte radi prechádzky po lese a chcete sa popritom dozvedieť niečo nové o prírode, vyvezte sa pohodlne lanovkami až na vrchol Kubínskej hole a zíďte späť k údolnej stanici po náučnom chodníku. Pripravili sme pre vás zaujímavú trasu, kde sa dozviete niečo o miestnej faune, ktorú môžete stretnúť v oravských lesoch, ale aj o lavíne na Kubínskej holi, ktorá tu spadla pred 50 rokmi. Chodník je nenáročný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Celkom má 5 zastavení a po trase sa nachádzajú prírodné odpočívadlá, pri ktorých si môžete nerušne posedieť a zrelaxovať. Uprostred trasy sa nachádza aj zasnežovacie jazero kde sa môžete počlnkovať alebo si zachytať ryby.

Viac info

Člnkovanie

Vyskúšajte člnkovanie na umelej vodnej nádrži, ktorá sa nachádza uprostred strediska. Maximálne rozmery jazera sú 100 x 30 m, takže to zvládne naozaj každý. V nádrži sa nachádzajú aj rôzne druhy rýb, takže sa môžete pri plavbe pobaviť ich pozorovaním. V lete funguje aj ako protipožiarna nádrž, v zime ako zásobáreň vody pre umelé zasnežovanie.

Viac info

Tarzania

Pri parkoviskách, hneď za Hotelom Green, kam sa oplatí zájsť po túre napríklad na obed či večeru, nájdete obľúbený lanový park Tarzania. V ňom si na svoje prídu nielen deti, ale aj dospelí, ktorí si trúfnu zdolať trať zavesenú medzi stromami. Pripravených je niekoľko prekážok rôznych obtiažností.

Viac info

Paragliding

Kubínska Hoľa je dominantou Oravy s rozsiahlymi lúkami na hrebeni, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti Dolného Kubína, na jeho severnej časti. Plochý vrchol umožňuje štart aj pri silnom vetre a tiahly charakter kopca s nekonečnými predpoliami na južnom úpätí, je zárukou silnej termiky. Celé okolie Kubínskej Hole, ako aj Oravského regiónu, ponúka pilotom bezpečné lietanie vo výbornej termike, s možnosťou pristáť kdekoľvek na lúkach rozprestierajúcich sa v plochých údoliach. Po štarte na Kubínskej holi sa dá pomerne jednoducho nadviazať na hrebeň Malej Fatry a následne Martinských holí, prípadne po preskoku nadviazať na južne orientovaný hrebeň Chočských vrchov, alebo Západných Tatier. Pre začínajúcich pilotov je najjednoduchší let po južne orientovanom niekoľko kilometrov dlhom hrebeni Kubínskej hole s následným preskokom na Oravskú Maguru až po Oravskú priehradu a späť.

Viac info

Spolu tvoríme príbehy.

Spolu sme #kubinska

1 / 10
Kubinska