Kubínska žije aj v lete!

Zatiaľ čo v zime svahy Kubínskej hole praskajú vo švíkoch, v lete kopce Oravskej Magury poznajú najmä skúsení turisti či cykloturisti. Ale Kubínska žije aj v lete!

Vyvezte sa sedačkovými lanovkami na vrchol Kubínskej a vychutnajte si výhľady nielen na blízky Dolný Kubín, ale najmä majestátne slovenské pohoria. Od Malej a Veľkej Fatry, cez Veľký Choč, Oravské a Kysucké Beskydy, až po vrcholy Západných Tatier a pri dobrej viditeľnosti dokonca i kopce Nízkych Tatier.

 

Sedačkové lanovky

Na vrchol Kubínskej hole vás vyvezú sedačkové lanovky a vy si môžete vychutnať panoramatické výhľady na Dolný Kubín a okolité pohoria.

 

 

Cykloturistika

Priamo v areáli strediska na Kubínskej holi sme pre vás pripravili niekoľko cyklotrás. Trasy sú nenáročné a zvládne ich každý, od malých cyklistov až po seniorov. Ak sa Vám nechce šliapať do kopca, vyvezte sa lanovkami aj s bicyklom až na vrchol Kubínskej hole, odkiaľ sa môžete vybrať na bicykli preskúmať okolitú prírodu, prípadne sa spustiť až dole k parkoviskám. Trasy sú značené a nájdete ich aj na mape, takže sa nemusíte báť, že zablúdite.

 

 

Horské trojkolky

Vyskúšajte si jazdu dole Kubínskou upravenými lesnými cestami na adrenalínových horských trojkolkách. Trojkolka má dve nezávislé brzdy na každé koleso, ktoré Vám zaručia bezpečnú jazdu. Je vhodná pre všetky vekové kategórie a užijete si na nej množstvo zábavy.

 

 

 

Terénne kolobežky

Monster kolobežka je atrakcia ešte pre tých odvážnejších. Kolobežka je špeciálne stavaná na jazdu v horskom prostredí a jej široké kolesá zabezpečujú ideálnu priľnavosť aj k náročnejšiemu terénu. Pri oboch atrakciách – horských trojkolkách aj terénnych kolobežkách sa vyveziete sedačkovou lanovkou až na vrchol Kubínskej, odkiaľ vedie špeciálna trasa.

 

Terénne kolobežky

 

Náučný chodník

Ak máte radi prechádzky po lese a chcete sa popritom dozvedieť niečo nové o prírode, vyvezte sa pohodlne lanovkami až na vrchol Kubínskej hole a zíďte späť k údolnej stanici po náučnom chodníku. Pripravili sme pre vás zaujímavú trasu, kde sa dozviete niečo o miestnej faune, ktorú môžete stretnúť v oravských lesoch, ale aj o lavíne na Kubínskej holi, ktorá tu spadla pred 50 rokmi. Chodník je nenáročný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Celkom má 5 zastavení a po trase sa nachádzajú prírodné odpočívadlá, pri ktorých si môžete nerušne posedieť a zrelaxovať. Uprostred trasy sa nachádza aj zasnežovacie jazero kde sa môžete počlnkovať alebo si zachytať ryby.

 

Člnkovanie

Vyskúšajte člnkovanie na umelej vodnej nádrži, ktorá sa nachádza uprostred strediska. Maximálne rozmery jazera sú 100 x 30 m, takže to zvládne naozaj každý. V nádrži sa nachádzajú aj rôzne druhy rýb, takže sa môžete pri plavbe pobaviť ich pozorovaním. V lete funguje aj ako protipožiarna nádrž, v zime ako zásobáreň vody pre umelé zasnežovanie.

 

 

Tarzania

Pri parkoviskách, hneď za Hotelom Green, kam sa oplatí zájsť po túre napríklad na obed či večeru, nájdete obľúbený lanový park Tarzania. V ňom si na svoje prídu nielen deti, ale aj dospelí, ktorí si trúfnu zdolať trať zavesenú medzi stromami. Pripravených je niekoľko prekážok rôznych obtiažností.

 

 

Downhill

Downhillová súťažná trať je jedna z najdlhších a najťažších na Slovensku. Začína na vrchole Kubínskej hole a končí pri údolnej stanici dolnej sedačkovej lanovky. Je určená pre pokročilých a skúsených jazdcov. Ide po hrubom prírodnom povrchu. Obsahuje množstvo koreňov, skokov, zákrut, drevených premostení, ale aj prejazdov po lúke a rock garden. Preverí dokonale vaše schopnosti a výdrž. Pre menej zdatných je možnosť absolvovania trate len od polovice, čiže od vrcholovej stanice dolnej sedačkovej lanovky.

 

Paragliding

Kubínska Hoľa je dominantou Oravy s rozsiahlymi lúkami na hrebeni, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti Dolného Kubína, na jeho severnej časti. Plochý vrchol umožňuje štart aj pri silnom vetre a tiahly charakter kopca s nekonečnými predpoliami na južnom úpätí, je zárukou silnej termiky. Celé okolie Kubínskej Hole, ako aj Oravského regiónu, ponúka pilotom bezpečné lietanie vo výbornej termike, s možnosťou pristáť kdekoľvek na lúkach rozprestierajúcich sa v plochých údoliach. Po štarte na Kubínskej holi sa dá pomerne jednoducho nadviazať na hrebeň Malej Fatry a následne Martinských holí, prípadne po preskoku nadviazať na južne orientovaný hrebeň  Chočských vrchov, alebo  Západných Tatier. Pre začínajúcich pilotov je najjednoduchší let po južne orientovanom niekoľko kilometrov dlhom hrebeni Kubínskej hole s následným preskokom na Oravskú Maguru až po Oravskú priehradu a späť.

 

Kubínska je v lete strediskom plným aktivít, kde sa nudiť rozhodne nebudete!

Spolu tvoríme príbehy.

Spolu sme #kubinska

1 / 10
Kubinska