mimo prevádzky
Horná časť
Dolná časť

Cykloturistika

Priamo v areáli strediska na Kubínskej holi sme pre Vás pripravili niekoľko cyklotrás. Trasy sú nenáročné a zvládne ich každý, od malých cyklistov až po seniorov. Ak sa Vám nechce šliapať do kopca, vyvezte sa lanovkami aj s bicyklom až na vrchol Kubínskej hole, odkiaľ sa môžete vybrať na bicykli preskúmať okolitú prírodu, prípadne sa rovno spustiť až dole k jazeru alebo parkoviskám. Trasy sú značené a nájdete ich aj na mape strediska, takže sa nemusíte báť že zablúdite.

Trasa č.1 – (červená-stredne náročná, 20km) bufet Vrcholovka – sedlo Príslop – Kazárovo – Pikula -Mačkovo

Trasa č.2 – (žltá-ľahká, 9,1km) bufet Vrcholovka – Chata na Kubínskej holi – Kazárovo – Pikula – Mačkovo

Trasa č.3 – (modrá-ľahká, 3,2km) bufet Vrcholovka – Chata na Kubínskej holi – jazero

 

Cyklotrasy na Dolnej Orave

zdroj: mesto Dolný Kubín – http://www.dolnykubin.sk/cyklotrasy.html

Pre náročnejších cyklistov sa nachádza v okolí mesta Dolný Kubín a Kubínskej hole široká sieť cyklotrás, ktoré spájajú Dolný Kubín s cyklotrasami hornej Oravy, obcou Rabčice a poľskou gminou Lipnica Wielka. Približne 250 kilometrov značených trás je rozdelených na 17 úsekov podľa stupňa náročnosti na ľahké, stredné a náročné. Farby jednotlivých úsekov rešpektujú zaužívané normy. Na dôležitých križovatkách cyklo ciest je umiestnených 49 smerových stĺpikov a 21 informačných tabúľ. Jednotlivé trasy rôznych náročností vedú cez doliny alebo hrebeňmi kopcov a lúk, s prekrásnymi výhľadmi na široké okolie, ale aj okolo historických pamiatok a iných zaujímavostí.

Na stiahnutie: Mapa cyklotrás Dolnej Oravy

UPOZORNENIE: Využívanie uvedených trás je na vlastné riziko. Lesné cesty, celoročne využívané pre ťažbu, približovanie a odvoz drevnej hmoty, sú uzatvorené rampami. Cyklisti sú povinní dať prednosť v jazde všetkým mechanizačným prostriedkom. Nesmú nijakým spôsobom obmedziť lesnícke činnosti a skracovať si trasy prejazdom cez lesné porasty.

Mapa strediska